Zapisz się na kurs
Ratownika Wodnego
Kurs Ratownika Wodnego Kurs Ratownika Wodnego

Telefony alarmowe 607 112 112
601 100 100

Telefony alarmowe 607 112 112 / 601 100 100

PODSUMOWANIE SEZONU WAKACYJNEGO 2017

04.09.2017 Komunikaty

I tak pochmurną ,deszczową pogodą 04.09.2017r. podsumowujemy jeszcze nie zakończony sezon na zalewie Solińskim.

W tym sezonie ,który rozpoczęliśmy tradycyjnie długim majowym weekendem w dniu 1 maja 2017 grono ochotników Bieszczadzkiego WOPR stawiło się aby przygotować Centralną Bazę BWOPR i sprzęt ratowniczy na nadchodzący sezon 2017, który trwa do końca października a właściwie do ostatniego żeglarza i wędkarza na zalewie.

Tegoroczny sezon na zalewie Solińskim z pewnością do tej pory należy uważać za udany i bezpieczny, dzięki zaangażowaniu naszych etatowych i społecznych ratowników BWOPR, oraz grupie ratowniczek, które poświęciły wakacje na dyżury społeczne.

Dzięki całodobowej współpracy z innymi służbami, jak sekcja płetwonurków PSP, Policja Wodna, Ambulans wodny , który pełni dyżury w Centralnej Bazie WOPR oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jesteśmy w stanie szybko i skutecznie reagować na zagrożenia na całym zalewie. To ważne, biorąc pod uwagę ,że do większości utonięć i zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu dochodzi w trudno dostępnych częściach akwenu i terenu przyległego oraz często w porze nocnej i poza sezonem wakacyjnym.

Jako że nasza praca nie składa się wyłącznie z akcji ratowniczych i poszukiwawczych, tradycyjnie poświęcamy jej znaczną część na działania patrolowo - prewencyjne oraz szkoleniowo - edukacyjne.

Dzięki szeroko zakrojonej prewencji (pogadanki na temat bezpiecznych wakacji nad wodą i udzielania pierwszej pomocy ,wśród grup kolonijnych i obozowych), mamy nadzieję że ich wakacje były bezpieczne .

Ponadto odbyły się szkolenia na stopień ratownika wodnego (3)oraz szkolenia KPP(2).

Dzięki temu wypoczynek nad tak niebezpiecznym akwenie jakim jest zalew Soliński oraz niewielką ilością miejsc zwyczajowo przeznaczonych do kąpieli był bezpieczny.

Od pierwszego majowego długiego weekendu, BWOPR grupa interwencyjna przeprowadziła do chwili obecnej 97 interwencji.

Dzięki całodobowej współpracy z innymi służbami, jak sekcja płetwonurków PSP, Policja Wodna, Ambulans wodny , który pełni dyżury w Centralnej Bazie WOPR oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jesteśmy w stanie szybko i skutecznie reagować na zagrożenia na całym zalewie. To ważne, biorąc pod uwagę że do większości utonięć i zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu dochodzi w trudno dostępnych częściach akwenu i terenu przyległego oraz często w porze nocnej i poza sezonem wakacyjnym.

Sponsorzy

Posiadamy zgodę
DRIOL – NRGW – 0272-36/2013
na wykonywanie ratownictwa wodnego wydaną przez MSW